Setkávání Vedoucích Mládeží

O projektu

V roce 2018 vedení spolku unit začalo pracovat na zkvalitňování služeb v komunikaci s vedoucími mládeží. Rozhodli jsme se jít cestou, která pomůže v rozvoji a obnovení aktivních činností mládeží jako celku a zároveň zaručí jejich vzdělanost ve věcech víry, psychologie a základních technologických pokroků především tedy v oblasti médií a internetu.

Správná příprava vedoucích mládeží

Poslední dobou je velký problém se „otevřít“. Ano, problematika sdílení se mezi sebou je opravdu už tak pro nás na hraně komfortu. Ale proč? Vedoucí mládeže by měl být především ten, za kterým mládežníci přicházejí s prosbami o modlitby a jemuž by se měli svěřovat. Otázkou zůstává, zdali vedoucí mládeže je schopen přijmou, naslouchat a poradit. A co teprve tehdy, když se jedná o choulostivá témata, o kterých je v mládežích problém hovořit. Co kdyby za tebou přišel mládežník a svěřil se ti například se závislovtí na pornografii nebo drogách? Věděl bys, jak daný problém řešit? Toto byl jeden z mnoha případů, kdy je potřeba, aby vedoucí mládeže věděl, jak k danému mládežníkovi přistupovat, jak se zachovat, dbát na to aby ho neodsoudil, ale poradil. Pokud se chceš vzdělávat v této oblasti, tak neváhej a přijeď na SVM.

Něco se s ní/ním děje!

Je tu i další problém a to psychika. (nedopsáno)

Jak o svých akcích dát větět?

Dobře si uvědomujeme, jako rychle technologie postupuje a je dosti „smutné“, že se nekteré z mládeží nestihli adaptovat na tak rychý růst. Je důležité si uvědomovat, že „vytváření událostí na Facebooku“ je jen jedním z mnoha způsobů jak o své mládeži, respektive svých akcích, dát vědět. Proto je naším cílem vzdělávat vedoucí mládeží, případně jejich pomocníky, ve věcech propagace, a možnostech médii a taktéž se snažíme zkvalitňovat případné budoucí možnosti práce ve sborech. A v budoucnu tím také zajistit možnost okolního světa se dozvědět o dané mládeži či sboru. Pokud se tedy potýkáš s touto problematikou, tak neváhej a přijeď na SVM.

 

~

Komunikace a vzdělávání vedoucích mládeží a pracovníků ve sborech
je pro nás privilegiem!

~

Komentáře jsou vypnuty.