Organizační Tým


ANIČKA RANŠOVÁ
Jaká je Tvá současná služba a církev?
Teď hlavně mládež CB v Plzni a UNIT
Co pro Tebe UNIT znamená?
Dřív to pro mě byla jedna skvělá akce, kam jsem ráda jezdila. Teď už je to služba, co mi přirostla k srdci. Je radost spolupracovat s nejbližšími přáteli na něčem, co mi dává smysl.
Co Tě vedlo k tomu, aby ses stala součástí vedení?
Myslím, že jsem se zapojila tak trochu dobrovolně-nedobrovolně, ale rozhodně toho nelituju!
O co se na UNITu staráš?
Během roku dáváme společně dohromady program další konference a výjezdů. Moje práce je (a někdy spíš není) vidět na instagramu a facebooku. Na konferenci se budu snažit, aby všechno fungovalo, a nejspíš hasit to, co nebude.
Jak by ses charakterizovala?
Jsem od malička puntíčkář, tak to se mnou nemají jednoduchý. Moc ráda jsem s lidmi, ale v cizím prostředí vypadám jako ten největší introvert. Často mám dost nabitý kalendář a ráda něco organizuju. Těší mě pak vidět, když to funguje.
V čem vidíš nejvíc obraz Boha tady na zemi?
Když se lidi dokážou mít rádi, odpouštět si a dávat druhé přednější než sebe. Přestože je to těžký. Taky hory a západy slunce mi často připomenou Boží velikost.
Jaká Boží vlastnost se na Tobě nejvíc odráží?
Myslím, že mám soucit s lidmi, co se trápí, a ráda jim pomůžu, když to jde.
V čem ještě potřebuješ proměnit k Božímu obrazu?
Chtěla bych mít takový vztah s Otcem, jako měl Ježíš. Mít taky tu nekonečnou důvěru v Něj.SÁRA JAKOUBKOVÁ
Jaká je Tvá současná služba a církev?

Chodím k Františkánům, ale často mě najdete i v CB na Doudlevecké a moje služba je zejména práce v UNITu a příprava konference.
Co pro Tebe UNIT znamená?
Spousta dřiny, času, modlení, přemýšlení a vymýšlení, ale taky tým skvělých lidí, služba pro Boha a pro lidi, kteří se mu touží přiblížit. Samotná konference je pro mě cenným časem s Ním a se všemi účastníky.
Co Tě vedlo k tomu, aby ses stala součástí vedení?
“A nechtěla bys někdy přijít na schůzku?” A čtrnáctiletá Sára: “Jasný, proč ne!”… Takže asi tak to celé začalo. Moje první konference mě nadchla, měla jsem ráda ty, kteří ji připravovali, tak proč do toho nejít s nimi?
O co se na UNITu staráš?
Stejně jako minulý rok se starám hlavně o minikonferenci, ale mám prsty i v jiných srandách, které na vás čekají!
Jak by ses charakterizovala?
Ta, co nikdy nemá čas, vrací se domů pozdě, pořád nestíhá a nespí, dělá si hlavu s maturitou a vejškou. Ale snad je se mnou kromě toho všeho taky legrace, ráda si s vámi zahraju a zazpívam, kouknu do muzea nebo na koncert a rozhodně nebudete litovat, když se mnou zajdete na jídlo.
V čem vidíš nejvíc obraz Boha tady na zemi?
Vždycky ke mně nejvíc mluvila příroda. Občas, když si nevím rady a je mi těžko, vyjdu někam na procházku, pozoruju maličkosti, třídím si myšlenky a snažím se vnímat Boha a jeho volání. V takových chvílích mám možnost se znovu nadechnout a dokázat pak zase fungovat. Hodně taky vidím Boží obraz a jeho jednotlivé vlastnosti v lidech. Odpuštění, přijetí, radost, čistá láska, upřímnost, naslouchání,… Vždy mě přítomnost takových lidí povzbuzuje.
Jaká Boží vlastnost se na Tobě nejvíc odráží?
To je těžké říct, ale myslím, že asi hlavně naslouchání.
V čem ještě potřebuješ proměnit k Božímu obrazu?
Úplně ve všem… V žádné oblasti nejsem a ani nikdy nebudu dokonalá. Teď ale vím, že musím zapracovat zejména na důvěře a trpělivosti.

FILIP JAROŠ
Jaká je Tvá současná služba a církev?
Církev bratrská v Plzni, jsem hlavně součástí týmu vedení mládeže
Co pro Tebe UNIT znamená?
Je to akce, kde, přestože každý rok je organizační tým trochu jiný, řečníci jsou jiní, účastníci jsou jiní, můžu zažívat vždy tu samou atmosféru, plnou jednoty, Boží přítomnosti a přijetí. Navíc jsem na UNITu poprvé potkal dívku, která se stala mou manželkou.
Co Tě vedlo k tomu, aby ses stal součástí vedení?
Byl jsem osloven tehdejším vedením UNITu, jestli bych jim nebyl ochotný vést účetnictví. Souhlasil jsem a to bylo taky poprvé, kdy jsem na UNITu byl jako účastník. V dalším roce jsem již byl součástí vedení.
O co se na UNITu staráš?
Mám na starost celkové zastřešení akcí, které pořádáme, snažím se dohlížet na to, aby vše bylo vyřešeno včas a nic jsme nezapomněli. Současně se starám o chod spolku, řeším administrativu, žádosti o dotace apod.
Jak by ses charakterizoval?
Jsem průměrný v mnoha oblastech, ať už je to kamerování, focení, překládání, vaření, pořádání akcí, správa IT, vedení účetnictví, řízení, přesto mě většina z těchto aktivit živí. Někdy se vzbudím jako zedník, tatínek, kameraman a podle toho se odvíjí můj pracovní den. Přestože věkem nespadám do mládeže, tak jsem aktivní mládežník a cítím se stále mlád. Mládež je něco, pro co hoří mé srdce. Moc mě mrzí, když vidím mladé lidi odcházet od Boha, ale uvnitř sebe jásám, když vidím, jak někdo roste ve vztahu s Bohem.
V čem vidíš nejvíc obraz Boha tady na zemi?
Boží obraz nejvíce vnímám, když nevěřící člověk pozná, že je na křesťanech něco jiného, aniž by mu o víře a Bohu něco říkali. Když se sám ptá, čím to je, že se s nimi cítí přijatý, milovaný atd.
Jaká Boží vlastnost se na Tobě nejvíc odráží?
Když něco začnu dělat, vydržím většinou trpělivě čekat na ovoce. Nevzdat to, i když to vypadá ztracené a ovoce nepřichází.
V čem ještě potřebuješ proměnit k Božímu obrazu?
Potřebuji umět nezuřit, když někdo něco slíbí a nedodrží to. Zároveň umět odpustit i sobě, když něco slíbím a neudělám to.  

Komentáře jsou vypnuty.